ВИДЕО: Ескалираа протестите пред Собранието

По низата говори на протестот пред Собранието, ситацијата ексалираше. Група млади почна да фрла петарди кон собранието, а потоа ја проби и заштитната ограда.

 

05.07.2022 - 20:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега