ВИДЕО: Експлозија во Драч- срушен хотел од шест ката

Со контролирана експлозија денес на плажата во Драч е срушена шестокатна зграда која била тешко оштетена во земјотресот на 26 ноември.

До експлозијата дошло благодарение на четиричасовна работа на експерти.

Силна експлозија одекнала, откако граѓаните биле евакуирани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 19:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега