ВИДЕО: Експлодираше рафинерија за нафта во Босански Брод - има загината, црна ноќ во регионот

Едно лице загина, а деветмина се повредени во експлозија која се случи синоќа во рафинерија во Босански Брод. 

Увидот на местото на експлозијата ќе се изврши денеска, а со него ќе раководи обвинител од Добој.

Експлозијата се случила во 21 и 30 часот.

 

 

 

10.10.2018 - 08:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега