Видео: ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија вечерва

 

Според ЕХФ, левиот бек на македонската репрезентација, Филип Талески со погодокот во последната секунда од првото полувреме, ја имаше најдобрата акција на натпреварот против Словенија.

Талески со ова ја доби акцијата на натпреварот и секако овој гол ќе биде меѓу оние коишто ќе конкурираат за најубав гол и акција во првото полувреме.

Левиот бек на Македонија имаше одлична минутажа, па денешното искуство сигурно ќе му влее самодоверба и на средбите дуели ќе биде далеку подобар.

 

 

 

13.01.2018 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа