ВИДЕО: Едвај извлекла жива глава - притиснала на гас наместо на кочница, па влетала во река

Постара госпоѓа од Њу Џерси и нејзиниот 27 годишен сопатник, заврши во река со својот „мерцедес“, откако по грешка, место на педалата за кочница, ја стиснала гаста.

Жената имала потешкотии околу паркирањето на местото за паркинг на една пералница за автомобили, кој се наоѓал покрај реката.

За среќа водата во тој дел била плитка и возилото само делумно потонало, па жената и нејзиниот сопатник со асистенција на еден од минувачите, кој скокнал веднаш во реката, биле извлечени неповредени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.07.2019 - 15:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега