ВИДЕО: Една песна го крена на нозе - Мило Ѓукановиќ танцуваше додека Пријовиќ пееше на свадбата на неговиот син

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ и неговата сопруга Лидија го оженија вчера синот единец во ексклузивното летувалиште Свети Стефан.

На свадбата присуствувале околу 440 гости, познати личности, политичари, бизнисмени и личности од естрадата.

Посебна атмосфера направила пејачката Александра Пријовиќ, која на нозе го кренала дури и обично воздржаниот Ѓукановиќ.

Погледнете како таткото на младоженецот се веселеше на големиот хит на Пријовиќ:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2019 - 15:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега