ВИДЕО: Две жени се истепаа за евтино пилешко, маж купи 500 кила шекер

Во 12 градови во Србија утрово германскиот трговски ланец „Лидл“ ги отвори своите први 16 супермаркети.

Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија го означи српскиот претседател Александар Вучиќ со свечено отворање на една од продавниците во Белград.

Огромни редици го означија почетокот на работното време пред сите маркети. Српските медиуми пренесуваат дека граѓаните на големо ги искористиле првите промоции. Новосаѓанец купил 500 килограми шекер, а една белграѓанка дури триесет замрзнати пилиња.

Во Лесковац, токму промоцијата на пилиња за 119 динари (62 денари) по килограм, доведе и до расправија за последното пиле помеѓу две жени.

Интервенирала и Брзата помош кога на еден член на обезбедувањето му се слошило.

 

 

 

11.10.2018 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега