ВИДЕО: Двајца Срби загинаа откако со автомобил влетаа во куќа во САД

Две лица загинаа во Парк Риџ, Илиноис, кога нивниот автомобил влета во куќа. Полицијата ги идентификувала жртвите како сопружници на Милој Марковиќ (85) и Милена (77), јавуваат американските медиуми.

Двајцата живееле во Нилс. Засега не е позната причината поради која дошло до несреќата.

Полицијата соопшти дека во моментот на несреќата никој не бил дома. Сепак, соседите кои живеат на блокот го опишаа настанот како сцена од филм.

Несреќата се случила во вторникот нешто по 11 часот.

Милоје и Милена биле во нивниот автомобил „хонда“ кога од засега непознати причини удриле во куќата.

Очевидци изјавија дека возачот продолжил низ раскрсницата и удрил во куќа.

Еден сосед кој бил дома го опишал хаосот што го видел.

– Беше многу трауматизирачко и страшно. Најлудото нешто што сум го видел во животот – рекол соседот Даниел, пренесе Телеграф.рс.

10.11.2022 - 13:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега