ВИДЕО: Драматични сцени од кампот за мигранти во БиХ - маж стои во долна облека и се капе

Од утрово во кампот Вучјак кај Бихаќ владее драматична ситуација поради нехуманите услови во кои престојуваат, додека снегот на мигрантскиот живот го направил уште полош.

Снегот, температурите во минус и калта е она што го забележале камерите на Кликс.ба

Она што посебно привлекло внимание на социјалните мрежи е снимката од мигрант кој се капе на снег. Стои во долна облека на студот и се полева со вода од канта.

Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега