ВИДЕО: Драматична снимка од одронот кој го блокира патот Скопје-Блаце

Попладнево поради голем одрон беше затворен сообраќајот во двете насоки на магистралниот пат Скопје-граничен премин Блаце.

На социјалните мрежи се појави снимка од моментот на одронот.

„На патот кон ГП Блаце има одрон во близина на м.в. Вражји Вир. Сообраќајот е во прекин во двата правци. На граничниот премин не се пропуштаат возила бидејќи кај местото на одронот сѐ уште не е проодно“, пишува во последниот билтен на АМСМ, објавен во 19:21 часот.

17.05.2022 - 21:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега