ВИДЕО: Драма среде натпревар - фудбалерите легнаа на трева и им беше страв да станат

Сцени што ретко се гледаат на фудбалските терени доаѓаат од Танзанија. Поради рој пчели осум минути во прекин бил натпреварот во Купот на оваа африканска држава.

Јанг Африканс и Иринга Јунајтед го играле натпреварот на „Ухуру“ стадионот кога на теренот влетал рој пчели. Речиси сите играчи, оне што биле на теренот и оние што биле на клупите за резерви се фрлиле на тревата, а некои дури избегале во соблекувалните.

Пчелите најпрвин се задржале на теренот, а потоа се „преселиле“ на трибините, а по извесно време неканетите гости го „напуштиле“ стадионот.

Прекинот поради пчелите траел осум минути.

За среќа целиот инцидент минал без последици. Мечот продолжил и завршил со победа на Јанг Африканс од 4:0.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.12.2019 - 15:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега