ВИДЕО: Драма на скијање - дете сакало да скокне од жицница, па се закачило на јакната

Дете тргнало да скија, а потоа кога жичницата застанала тоа се обидело да скокне.

Момчето се закачило на јакната и останало да види минута додека не го спасиле, пренесува порталот Црнахорника.

Работниците брзо му помогнале да се откачи, иако се заплеткал во капата на јакната, не давало никакви сигнали дека се гуши или слично.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа