ВИДЕО: Досега не сте виделе ваков грч во мускулот- 20 милиони прегледи за неколку дена

 

Алекс Бермудез објави снимка на Facebook на која покажа како изгледа интензивно грчење на мускул на ногата по тренинг и видеото стана вирално и за кратко време доби над 20 милиони прегледи.

Она што е уште почудно од несекојдневните контракции на мускулот е реакцијата на гледачите, од кои дел рекоа дека видеото е вознемирувачко, а други дека изгледа како да има „вонземјанин под кожата“.

Некои му даваа совети што да прави за да ги смири грчевите: да јаде банани, да се истегне, да пие повеќе вода.

Ова и не се така лоши совети во случај на грчење на мускулите, особено по интензивен тренинг.

 

 

 

21.03.2018 - 22:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега