ВИДЕО: Додека другите се смрзнуваат, на Сибир на -40 се забавуваат - ова е најновиот тренд

Неодамна поларните студови парализираа неколку американски сојузни држави. И додека во некои делови од светот ваквата поларна зима е еднаква на катаклизма, Сибирците си пронашле забава за време на студените денови.

На друштвените мрежи се појави хаштаг #дубакчеллендж, под кој се објавуваат спектакуларни снимки на кои Сибирците фрлаат врела вода во воздух, кој истовремено се претвора во мраз.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 14:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега