ВИДЕО: Димитров во името на 90 проценти македонски граѓани побара датум за преговори

Во името на 90% од македонските граѓани кои веруваат во европската интеграција министерот за надворшни работи, Никола Димитров, побара од земјите членки на ЕУ отворање на претпристапните преговори со ЕУ.

Тој се обрати пред Комитетот за надворешни работи на ЕП.

Вчера, министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ не успеаја да постигнат согласност и одлуката ја префрлија на лидерите кои утре и задутре одржуваат самит во Брисел.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега