Видео: Девојче славело роденден, па дувајќи ги свеќите предизвикало трагедија

 

Нема дете на кое прославувањето роденден не му е еден од најважните денови во годината.

Веројатно така било и со 11-годишното девојче, чие семејство организирало забава во семејната куќа.

Во моментот кога девојчето ги дувало свеќичките некој од пријателите испрскал кон неа шарени траки, популарни реквизити кои се употребуваат на свадбите икарневалите. Станува збор за лесно запалива материја доколку со неа не се управува правилно.

На снимката, за која се претпоставува дека е направена во Аргентина, се слуша вресок на гостите додека се обидуваат да го изгасат пламенот околу главата на славеничката.

 

 

 

14.09.2017 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа