ВИДЕО: Детали за крвавиот напад во Германија - напаѓачот оставил проштално писмо со екстремно десничарски ставови

Осомничениот за пукањето во два наргиле барови во Германија, во кои биле убиени 9 лица и кој потоа извршил самоубиство, оставил проштално писмо во кое изразува екстремно десничарки погледи.

Германскиот весник „Билд“ исто така објавил дека мажот кој е идентификуван како Тобијас Р. оставил и видео порака во која порезема одговорност за нападот.

Тој после нападот бил пронајден мртов во својот стан во градот Ханау, навела полицијата, пренесува Ројтерс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега