ВИДЕО: Демонстрантите фрлаат камења кон Собранието

Демонстрантите фрлаат со камења кон зградата на македонското Собрание. Но групата која ја проби заштитната ограда не фрла кон полицискиот кордон, туку само кон зградата. Бараат од полицајците да ги спуштат штитовите и да се придружат на протестот.

 

 

05.07.2022 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега