ВИДЕО: Дачиќ не издржа па му запеа на Путин - ова беше реакцијата на рускиот претседател

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ му приреди свечен ручек на Владимир Путин, на кој присуствувале повеќе од 100 функционери.

Покрај големиот број на претставници од двете земји, на церемонијата присуствувале и јавни личности како Емир Кустурица, Милош Биковиќ и други.

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ не ја пропуштил можноста и за време на свечениот ручек испеал две руски песни – „Каљинка“ и „Рабинушка“. Рускиот претседател го поздрави настапот на Дачиќ со ракоплескање.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега