ВИДЕО: Да не испрскаа ќе пресушеше Градски парк

Силно невреме проследено со врнежи, грмежи и ветер ја погоди денеска Македонија во попладневните часови. Врнежите предизвикаа и штети во некои градови, каде беа забележани поплавени улици, куќи, подруми, а градот ги уништи и земјоделските посеви.

Ниту главниот град не беше поштеден од дождот, но тоа не ги спречи надлежните да ги вклучат прскалките за наводновање на тревата во Градскиот парк.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 21:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега