Видео: Да можеа ќе го запалеа - како славеа хрватските фудбалери, и пејачот се качи на маса

Се повеќе од јасно е дека малкумина Хрвати вчера можеа да заспијат по историската победа на „коцкестите“ над Англија, а со тоа и обезбедија пласман во финалето на СП.

Не спиеја ниту фудбалерите кои бурно ја прославија победата во хотелот.

Репрезентативците штом се вратија во хотелот нив ги дочека популарниот пејач Младен Грдовиќ кој со гитара се качи на маса и ја подигна атмосферата на највисоко ниво, а веднаш по него на масата се качи и голманот Субашиќ и останатите фудбалери, погледнете.

 

 

Proslava plasmana u finale! Hvala svima koji ste uz nas! #beproud

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko) on Jul 11, 2018 at 5:18pm PDT

 

We arrived in our hotel, time to celebrate just a little bit!

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko) on Jul 11, 2018 at 4:40pm PDT

 

 

 

12.07.2018 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега