Видео: Цел свет се прашува што значи ова - после ракувањето со Путин, Трамп направи необичен потег

Двајцата најмоќни светски лидери Доналд Трамп и Владимир Путин се сретнаа вчера во Хелсинки и целиот свет збориваше за нивната средба. Откако пред почетокот се ракуваа, американскиот претседател му намигна на рускиот колега.

Новинарите забележале дека Путин и Трамп изгледале прилично сериозно за време на ракувањето, би се рекло нервозно, но потоа американскиот претседател направил нешто невообичаено.

 

 

 

 

17.07.2018 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега