ВИДЕО: Брутален напад во автобус во Британија - ѝ рекле дека е одвратна бидејќи не носи маска, па плукнала патник

Канада била згрозена од инцидентот кој се случил во Ванкувер кога една жена плукнала маж во автобус после што тој ја исфрлил надвор.

Како што може да се види, таа не носела заштитна маска.. Во позадина се слуша како некој дофрлува: „Одвратно“.

Кога еден патник ѝ приговорил дека не носи маска, таа го плукнала.

Мажот не ѝ останал должен, па ја турнал и таа излетала низ врата на тротоар.

Полицијата го истражува случајот. Доколку се утврди идентитетот на жената може да биде обвинета за напад.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 17:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега