ВИДЕО: Британски пратеник снима бајки за да им помогне на децата да заспијат

Конзервативниот британски пратеник Џофри Кокс лани стана познат поради својот глас баритон при говор во Парламентот.

Овој пат тој снима банјки за да им помогне на децата побрзо да заспијат.

Станува збор за кинеска бајка насловена како „Каменот мајмун“ која за првпат е објавена во 1911 година.

-Веќе некое време бараа од мене да снимам бајка за деца, напиша тој на Твитер.

31.03.2020 - 23:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега