ВИДЕО: Босанец сам си направи снег во дворот - погледнете го неверојатното видео

Снегот дојде и во Скопје, но за жал не траеше долго иако во делови на Македонија сеуште вее.

Постои начин сами да си направите снег во дворот. Но, потребно е да бидат исполнети 2 услова: 1) да имате врела вода и 2) температурата надвор да биде најмалку -23 степени под нулата.

Погледнете како тоа изгледа во Долни Луг, Жепче во БиХ.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.12.2018 - 17:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега