ВИДЕО: Борисов: „Како си бе" - Пендаровски: „Те поздрави Зоки“

На социјалните мрежи се споделува видео од средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево.

Македонскиот претседател Пендаровски на видеото му приоѓа на Борисов и се прегрнуваат. Се слуша како Борисов му вели: „Како си бе“  по што Пендаровски му одговара: „Те поздрави Зоки“.

За потсетување, видеото стана вирално откако Заев вчера најави дипломатска нота до бугарскиот колега Бојко Борисов кој во изјава за новинари Пендаровски го нарече „Северномакедонски“ претседател, и „северномакедонски“ политичар со нагласување на „северно“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега