ВИДЕО: Борче на погребот на сопругата плачеше и кукаше - по 3 години призна дека ја убил

Деновиве стана повторно актуелна приказната за Македонецот Борче Ристевски(54) кој брутално си ја уби сопругата во Австралија, а дури сега го призна убиството.

Борче се изјасни за виновен на судењето во мелбурн и призна дека ја убил својата 47-годишна жена Карен од Австралија, потоа го ставил телото во автомобил, ја однел до грмушки и ја фрлил, па го камуфлирал телото со листови.

Претходно негираше вина и велеше дека се карале за пари, а Карен излегла да прошета и да ја разбистри главата, па исчезнала.

Инаку, најчудното во приказната е што Борче се појави на погребот на Карен откако и го најдоа телото, плачеше и кукаше.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2019 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега