ВИДЕО: Борба меѓу џиновски питони во спалната соба - затекнала стравична глетка

Семејство од градот Бризбејн во Австралија затекнало сцена како од хорор филм во својата спална соба.

Лана Филд, инаку професионален фаќач на змии не пнаичела туку ја снимила нивната лута борба која ја нарекла вистински меч.

Како што објаснила, змиите најверојатно паднале низ вентилационите цевки на плафонот, а потоа ги вкрстиле силите за да се борат за најблиската женка.

 

 

 

15.09.2018 - 17:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега