ВИДЕО: Блокиран влезот на ГОБ „8-ми Септември“- итни случаи се препраќаат на Клиника

Итни случаи се враќани од влезот на ГОБ „8-ми Септември“.

Влезот е целосно блокиран и затворската полиција не пушта ниту возила од итната медицинска помош.

Курир информира дека пред болницата е настанат голем хаос. Тој информира дека болницата е целосно блокирана и дека е затворена дури и за најитни случаи кои пристигнуваат.

Затворските полицајци, во мал број, прво беа таму поради примањето на претепаниот Миле Јанакиески.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега