Видео: Без грам срам влезе во џамија да краде - имамот ја објави снимката

Имамот на џамијата Крал Абдул во Тузла, ефенди Един Пешталиќ на својот фејсбук профил објави снимка од надзорните камери која открива младо момче како краде пари.

„Ова е крадец кој украде пари во џамијата Крал Абдул во Тузла. Заборави дека има камери кои ги прегледуваме секој ден. Ако некој го препознае, нека јави. Ви благодарам“, напиша ефенди Пешталиќ.

 

 

 

12.08.2018 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега