ВИДЕО: Бегање од полиција за време на полициски час - млади момчиња од Словенија возвратиле на полициските службеници

На социјалните мрежи се појави снимка од блиска средба на група млади и полицијата во Словенија која дошла да го прекине нивното дружење за време на полициски час.

Како што напишал авторот на снимката, настанала во селото Фужине, а кога виделе дека им приоѓа полиција, младите групно истрчале кон нивниот автомобил. Полицајците дале гас и заминале.

Меѓутоа, после од прилика 15 минути, полицајците се вратиле со 8автомобили и пет комбиња.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега