ВИДЕО: Авантурата им се претвори во хорор - турсти пронајдени мртви

Четворица американски туристи се удавија за време на рафтинг во надојдена река во Костарика.

Телото на уште еден локален турист е пронајдено по неколку часа. Се претпоставува дека тие се превртеле и пропаднале во надојдената и матна река Наранџито во познатата туристичка област Куепос во Костарика.

-Четиринаесет туристи и три водичи се спуштаа по реката со три чамци за рафтинг и еден кајак, кога се случи несреќата, изјави претставникот на Црвениот Крст, Алехандро Моралес.

Идентитетот на загинатите туристи не е соопштен.

 

 

 

22.10.2018 - 09:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега