ВИДЕО: Атиџе за првпат во животот дуваше свеќички за роденден - Сузана Турунџиева ѝ приреди изнандување

Хероината од вториот македонски филм, по Пред дождот на Милчо Манчевски од 1994 година, кој бил номиниран за наградата „Оскар“, „Медена земја“ - Атиџе Муратова вчера го прослави 57-от роденден, во едно скопско кафуле.

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева, со која се неразделни пријателки во последно време, ѝ приреди изненадување за роденденот.

Таа ѝ донесе торта и свеќички, дел од атмосферата од роденденот сподели на својот Инстаграм профил.

„Кога некој за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички заслужува (минимум) тродневно славење

Среќен 57ми роденден мила Атиџе“, напиша Сузе во опис на видеото на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2021 - 21:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега