ВИДЕО: Американски знамиња се вееа на протестите за Монструм

Организаторите го прогласија протестот за случајот „Монструм“ за завршен, но демонстрантите се се уште на улиците.

Полицијата го растури протестот против пресудата за случајот „Монструм“ откако поединци од толпата почнаа да фрлаат камења кон полицијата. Кордонот и оклопните возила ги потиснаа демонстрантите кон Бит пазар, а употребија и шок бомби.

Засега познато е дека едно лице е приведено, а тројца полициски службеници се повредени и однесени во Градската болница.

На протестот се вееја албански и американски знамиња.

Погледнете ја снимката:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега