Видео: Алармантно - пожарот во делчевско ги зафати куќите и имотите

Не стивнува пожарот кој ги зафати делчевски села Селник и Киселица. Огнените јазици ги зафатија куќите и имотите на локалното население.

Очевидци за Курир велат дека глетката е како во хорор филм. Веќе се зафатени куќи, голема количина на шума и трева, а во моментов постои опасност кон сите страни бидејќи пожарот неконтролирано се шири.

 Огнените јазли се шират на сите страни, граѓаните се во паника. 

Силниот ветер само ја зголемува опасноста. Пожарот се шири неконтролирано, на сите страни. Има изгорени куќи, плевни, насади.

 

 

 

12.09.2017 - 17:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа