ВИДЕО: 8 милиони луѓе се воодушевија од резултатите - отстранете ги наслагите од бигор без да мрднете со прст

Кујната е срце на домот и место каде ја подготвуваме храната за своето семејство…

Доколку и вас ве мачат наслаги од каменец и не знаете како да ги отстраните, постои трик кој воодушеви повеќе од осум милиони долари. А најдобро од се е што не бара речиси никаков труд ниту стругање.

Се што ви треба е оцет, крпа и еден стар сунѓер.

Добро натопете некоја стара крпа со оцет и потоа обложете го проблематичниот дел од чешмата со тоа. Обрнете внимание секој дел од чешмата да биде добро прикриен и добро натопете го со оцет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 21:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега