(ВИДЕО) 10 земји се пласираа во финалето на Евровизија: Ова се нивните песни и настапи

Првата полуфинална вечер на Евровизија е зад нас и ги имаме првите 10 финалисти.

Земјите кои се пласираа во финалето се Швајцарија, Ерменија, Исланд, Литванија, Португалија, Норвешка, Грција, Украина, Молдавија и Холандија.

12.05.2022 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега