Вицепремиерката Шекеринска, министерот Филипче и градоначалникот Шилегов ќе ја посетат мобилната болница

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со министерот за здравство Венко Филипче и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов попладне ќе ја посетат локацијата каде е поставена мобилната болница која што ќе биде во функција на Министерството за здравство на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, круг на Инфективната клиника.

По посетата, Шекеринска и Филипче и Шилегов ќе дадат изјава за медиумите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.04.2020 - 12:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега