Ви здодеа отстранувањето на влакната со пинцета - отстранете ги за 5 минути со масажа со оваа смеса

Повеќето жени се соочуваат со несакани влакненца на видливи делови од телото, како грбот, лицето, стапалата и рацете.

Некои лекови, бременоста, нерамнотежата на хормоните и неправилниот менструален циклус можат да бидат причина за ова.

Но постојат различни технки кои може да помогнат да се ослободите од несаканите влакна, како што е на пример ласерското отстранување, депилацијата, електролизата, но многу жени не можат да си го дозволат тоа.

Постои трик кој ќе ви помогне да се ослободите од влакненцата без нуспојави.

Потребно ви е:

-шолја бебешко масло

-лажица јод 2%

Ставете ги состојките во сад и мешајте. Тријте го влакнестиот дел од телото и оставете да делува 5 минути, Избришете со мокра крпа. Растот на влакненцата ќе биде целосно запрен од оваа мешавина, а несаканите влакна ќе почнуваат да исчезнуваат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега