Вест која го потресе регионот: „Ќерко, јас не те посвоив, јас те купив за 30.000 марки“

„Ќерко, време е да ја дознаеш вистината, не те посвоив, туку те купив. Прости ми и најди ги вистинските родители и сестра ти, изјавил на смртна постела еден жител на Ниш.

Тој во 1981-ва година го посвоил украденото дете.

-Ќерко, наскоро ќе умрам и време е да ја дознаеш вистината. Ние тебе те посвоивме, но нелегално, те купив по твоето раѓање за 30.000 марки. Те молам прости ми и најди ги вистинските родители и сестрати близначка, рекол тој.

Со овие зборови непосредно пред смрт, еден жител на Ниш заради грижа на совест решил да ја каже вистината за случувањата од 1981. година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 08:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега