Венко Филипче ќе поднесе кандидатура за претседател на СДСМ


Поранешниот министер за здравство, Венко Филипче ќе поднесе кандидатура за претседател на СДСМ. .

„Поднесувам кандидатура за претседател на СДСМ“ - вели актуелниот пратеник од редовите на СДСМ Филипче за ТВ 24.

Својата кандидатура за претседател на СДСМ досега ја најавија пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска и директорот на ТИРЗ Јован Деспотовски.

03.06.2024 - 12:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега