Вељаноски на Света велигденска литургија во Соборниот храм во Скопје

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски денеска присуствуваше на Светата велигденска литургија во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје.

- Посветеноста и сплотеноста што постојат кај граѓаните и кај политичарите на овој ден, е пример како треба да биде и во текот на целата година и на тој начин неизбежен е успехот на личен, на професионален и секако на државен план на Република Македонија, изјави Вељаноски по велигденската литургија.

20.04.2014 - 15:14
Фото: 
евести

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега