ВЕЛИГДЕНСКА УМЕТНОСТ: Не ви требаат бои, офарбајте најубави јајца со вино

Ова е повеќе од уметност, вапцајте јајца со црвено вино. Ви требаат црвено вино, јајца и оцет. 

ПОСТАПКА:

Јајцата се мијат па се оставаат во оцет околу 30-ина минути. Потоа, се преливаат со црвено вино, за да добијат лилакова боја. Се оставаат во вино половина час.

Нека отстојат откако ќе се сварат една вечер во виното, резултатот ќе биде генијален.

 

 

 

13.04.2017 - 09:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа