Велес во црно - утре Ден на жалост по смртта на дечињата

 

На вонредна седница на Советот на Општина Велес, одржана попладнево беа донесени две одлуки, поврзани со трагедијата која го снајде семејството Давчевски откако им изгореа децата во пожар.

Утре ќе биде прогласен Ден на жалост, пренесе СДК.МК.

Се откажуваат сите културни и спортски манифестации и угостителските објекти на територијата на Општината се обврзани да емитуваат сериозна музика. Советот одлучи на семејството Давчевски да му исплати еднократна парична помош во висна од 100 илјади денари како и да се платат гробни места за трите деца во висна од 13,5 илјади денари.

 

 

 

21.06.2018 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа