Вечерва земјотрес во Кичево

Вечерва е регистриран земјотрес од 2,7 степени според Рихтер во Македонија.

Земјотресот кој е регистриран во 21 часот и 17 минути бил со епицентар на 17 км југоисточно од Кичево, на длабочина од 2 километри.

27.09.2021 - 21:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега