Вечерва земјотрес ги стресе скопјани

Земјотрес со јачина од 3,3 степени по Рихтер вечерва е почувствуван во Скопје.

Епицентарот е на граница со Косово.

Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри.

01.08.2021 - 23:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега