Вечерва вее снег на повеќе места во Македонија - проверете каде

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Слаби врнежи од снег се бележат во Крушево, Стража и Попова Шапка. Поради појава на магла се бележи намалена видливост до 50 метри на планинскиот премин Ѓавато.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

25.01.2023 - 19:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега