Вечерва уште еден земјотрес ја стресе Албанија - десетти по ред

Регистриран и десеттиот пат по ред земјотрес, откако претходно се случија уште неколку полесни потреси, пишува весникот Телеграф.ал.

Епицентарот на земјотресот е во близина на Драч, а јачината на истиот беше 3,2 степени според Рихтер.

После силниот земјотрес, сезмолозите предупредија дека потресите нема да престанат и ќе продолжат понатака.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 22:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега