Вечерва средба Заев- Ахмети: Ќе се одлучува дали премиерот ќе поднесе оставка

Премиерот Заев и коалицискиот лидер на ДУИ, Али Ахмети, вечерва се среќаваат за да разговараат по неуспехот во Брисел, Македонија да добие датум.

Според информации на „Press24“ Заев ќе предложи негово повлекување од премиерската функција и извршување само на лидерска функција на СДСМ.

Се очекува утре Заев во јавност да соопшти дали донел такво решение.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 18:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега