Вечерва блокирани улици - протест пред Собрание поради Законот за јазиците

 

Група граѓани вечерва се собраа пред Собранието во знак на револт поради донесувањето на Законот за јазиците.

протест собрание

Сообраќајот на улицата „11 Октомври“ е блокиран од ТЦ „Палома бјанка“ до крстосницата кај Градска болница.

Протестот почна уште напладне, додека се гласаше Законот. Група од 10 - 15 луѓе со знамиња на Вергина веќе беа пред Собранието, но сообраќајот не беше сопрен. 

 

 

 

11.01.2018 - 20:39
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа